اشتراک

قصه‌های سرزمین رافدین

مجموعه مستند «قصه‌های سرزمین رافدین» توسط روح‌الله رفیعی در  عراق در حال ساخت است و قصه دلدادگی مردم عراق به مقاومت، بیداری و انقلاب اسلامی را به تصویر می‌کشد.

روح‌الله رفیعی تهیه‌کننده مجموعه مستند «قصه‌های سرزمین رافدین» درباره قصه این مستند گفت: «قصه‌های سرزمین رافدین» قصه مقاومت مردم عراق است علیه پیوند تکفیر و صهیونیست قصه دلدادگی مردم عراق است به ندای اخرالزمانی سیدالشهدا (ع) قصه مقاومت، بیداری و انقلاب اسلامی است.

وی افزود:یکی از اتفاقاتی که ما در این مجموعه پیگیری کردیم تحول عظیمی بود که در میان جوانان عراق روی داده بود با حاکمیت صدام و بعد اشغال آمریکایی در چند دهه اخیر باعث آن شده بود علی رغم وجود حوزه های علمیه و علمای بزرگ که خلاء هویتی در کشور عراق روی بدهد اما با اتفاقاتی که در عراق افتاد و حکم جهاد حضرت آیت‌الله سیستانی انقلابی عظیم در هویت فکری و فرهنگی جوانان عراق شکل گرفت که هر روز بر آن افزوده می‌شود.

رفیعی گفت: نکته جالب در این حوادث الگوگیری از شهدای دفاع مقدس است که به شدت مورد توجه رزمندگان عراقی است و رزمندگانی که بر روی سینه تمثال امام و رهبری دارند و حال و هوای معنوی بر فضا حاکم است.

رفیعی خاطرنشان کرد: تاکنون برای این مستند سه مرحله به کشور عراق سفر داشته‌ایم و مرحله چهارم در حال تصویربرداری است و همزمان تدوین برنامه در مجموعه نیز در حال انجام است.

20141029_164747

تیزر:

Related Posts

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *